pies w domu - problem w domu z psem

Zwierzaki gdy przychodzą goście

Wiele domów funkcjonuje ze zwierzakami na takiej zasadzie, że są oni jak członkowie rodziny. Jeśli tak będzie to powinniśmy również pamiętać, że zwierzę to nie tylko prawa, ale także ma pewne obowiązki, na które trzeba zwracać uwagę. Podstawowa rzecz to sytuacja, gdy pojawiają się goście.

pies w domu - problem w domu z psem

Nie może być tak, że założymy, iż goście pokochają nasze zwierzę tak jak my to robimy. Dlatego lepiej będzie zwierzaka na czas odwiedzin schować, będzie to po prostu bezpieczniejsze. Można go przedstawić, pokazać, ale jeśli zauważy się jakieś oznaki niepokoju czy strachu u gościa to będzie trzeba szybko z tego rezygnować i po prostu zwierzaka schować, nie można w takiej sytuacji na siłę próbować przekonać drugiej osoby, że nasze zwierzę jest łagodne i nie musi się go bać.

Schowany na czas wizyty gości zwierzak będzie to również ruch bardzo bezpieczny, który uchroni gości przed problemami. Można bowiem obawiać się, że pies zniszczy buty naszego gościa a kot będzie się dobierał do torebki kobiety. Poza tym mogą skakać na nogi itym samym brudzić czy zniszczyć np. rajstopy u kobiet.

Czasami ludzie zachowują się na tyle absurdalnie, że razem ze zwierzakami jedzą z takich samych talerzy. To jednak bardzo niehigieniczne, dlatego nie można tego w żadnym wypadku robić przy gościach. Oprócz tego nie powinno się o tym w ogóle mówić, ponieważ nie jest to powód do tego, by się chwalić. Jeśli taka praktyka u nas występuje będzie trzeba mieć osobne talerze dla gości. Jeśli ktoś do nas przychodzi ze zwierzakiem nie można go dokarmiać. To nieeleganckie i dodatkowo nie wiadomo czy przypadkiem zwierzak nie ma ścisłej diety i jego właściciel może tego nie chcieć.

Wśród znajomych możemy mieć osoby, które mają uczulenie na sierść i co za tym idzie lepiej będzie z nimi spotkać się w kawiarni. Jeśli jednak ktoś do nas przyjdzie i takie uczulenie będzie się objawiać warto być przygotowanym i mieć w swojej apteczce jakieś lekarstwo zmniejszające odczucia alergii.

Jeśli goście mają u nas nocować musimy koniecznie zadbać o stworzenie dla nich komfortowych warunków. Trzeba znaleźć dobre miejsce, gdzie zwierzak będzie zamknięty, ponieważ najgorsze co może się stać to pojawienie się zwierzaka w sypialni gościa.

Sprawy związane z noszeniem kagańca, smyczy czy sprzątaniem po zwierzaku nie będą wyłącznie pokazywały naszego dobrego wychowania. Jest to bowiem obowiązek każdego właściciela psa i jeśli tego nie zrobimy możemy być narażeni na mandat. Udając się do restauracji musimy raczej zostawić zwierzaka w domu, albo sprawdzić czy dana restauracja będzie zgadzać się na przyjście ze zwierzakiem.