ubranka dla psów

Ubranka dla psów

Proste kombinezony z wełny lub wymyślne kreacje – rynek ubranek dla psów rozwija się nieustannie. Mimo to nadal pojawiają się pytania, czy takie akcesoria są psom potrzebne i nie stanowią tylko fanaberii właścicieli. Przeciwnicy zauważają, że od wieków psy radziły sobie z niskimi temperaturami, jednak nie wszyscy chcą ryzykować powrót ze spaceru z trzęsącym się z zimna pupilem.

ubranka dla psów

Kiedy ubranko może być przydatne

Opiekunowie psa sami zapewne zaobserwują, że pies unika spacerów w czasie mrozów lub po wyjściu na dwór wyraźnie jest mu zimno. Problem ten dotyka najczęściej rasy małe i średnie, o krótkiej lub przystrzyżonej sierści, która nie zapewnia dostatecznej ochrony, szczeniaki oraz psy chore i osłabione. Zawsze można zasięgnąć opinii i porady lekarza weterynarii, by upewnić się, czy ubranko będzie dobrym wyborem dla naszego psa.

Zakupy

W celu zakupu ubranka warto sprawdzić ofertę sklepów zoologicznych lub poszukać ofert w internecie. Jeśli kupujemy ubranko po raz pierwszy i nie umiemy jeszcze odpowiednio dobrać rozmiaru i kroju, warto zdecydować się na zakupy w sklepie stacjonarnym, do którego będziemy mogli przyjść z psem i zobaczyć, jak reaguje na dany produkt. Pomocne może być również dokładne zmierzenie psa.

Wśród najczęściej spotykanych modeli ubranek dla psów znaleźć można wyroby z wełny o różnych krojach i wzorach, ortalionowe kombinezony chroniące przed deszczem lub ubranka z polaru.

Zakładanie ubranka

Warto decydować się na dodatkową ochronę, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera.

Niekiedy psy nie darzą przeznaczonej dla nich garderoby zaufaniem, dlatego należy je stopniowo do niej przyzwyczajać. Warto również wybrać model, który nie będzie trudny do założenia. Zwykle pierwszym etapem zakładania ubranka jest ostrożne włożenie go przez głowę. Większych problemów mogą przysporzyć modele, w których również przednie łapy trzeba umieścić w nogawkach, a nie tylko przełożyć je przez otwory w materiale. Bardziej zabudowane kubraczki wymagają również przełożenia tylnych łapek psa.

Zanim ubierzemy psa i zabierzemy go na spacer, warto dać mu możliwość przyzwyczajenia się do nowego stroju. Należy pozwolić mu, by go obwąchał, a potem pochodził w nim w mieszkaniu. Jeśli ubranko nie krępuje ruchów, a pies czuje się w nim swobodnie, można wybrać się na zimowy spacer. Nie ma jednak sensu na siłę zmuszać go do noszenia stroju, jeśli uparcie się przed tym broni.