rodzaje ubranek dla psów

Rodzaje ubranek dla psów

Ubranka dla psów cieszą się coraz większą popularnością. Właściciele czworonogów kupując je, kierują się estetyką, ale również potrzebami psów, które nie czują się komfortowo w okresach obniżonych temperatur. Oferta sklepów zoologicznych i wysyłkowych jest coraz większa, jednak kilka rodzajów ubranek pojawia się zdecydowanie najczęściej.

rodzaje ubranek dla psów

Ubranka zimowe

Wykonane z dresu, polaru lub dzianiny mają za zadanie zapewnić psu odpowiednią ochronę podczas zimowych spacerów. Psy małych ras często źle reagują na niskie temperatury, a odpowiednia ilość ruchu i aktywności jest niezbędna nawet gdy na dworze robi się zimno.

Popularne modele ubranek zimowych to bezrękawniki i kamizelki, które łatwo założyć psu i zapewniają zwierzęciu swobodę ruchów. Bardziej zabudowane modele posiadają również ciepły golf, by jeszcze lepiej chronić psa przed zimnem. Opcją korzystną przy najtrudniejszych warunkach atmosferycznych będą natomiast kombinezony. Wykonane są z nieprzemakalnych tkanin, dzięki czemu psiak chroniony jest także przed przemoczeniem. Są również zdecydowanie bardziej zabudowane niż kamizelki, dlatego poleca się ich ubieranie, gdy temperatura spada kilkanaście stopni poniżej zera.

Pelerynki i kombinezony ortalionowe

Nawet gdy ochrona przed zimnem nie jest jeszcze konieczna, właściciele psów decydują się na ubranka, mające uchronić pupili przed przemoczeniem. Świetnie w tej roli sprawdzają się produkty wykonane z ortalionu, który skutecznie zatrzymuje wodę. Najpopularniejsze modele to kombinezony – zabudowane i dające ochronę również części łap, oraz pelerynki – łatwiejsze do zakładania, często wyścielane dodatkowo ciepłym polarem.

Ubranka okazjonalne

Sukienki czy koszulki o oryginalnym designie mają zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Ich wybór to raczej kwestia estetyki, a nie względów praktycznych, ale część właścicieli jest zainteresowana również taką ofertą. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, firmy produkujące ubranka dla psów przywiązują dużą uwagę do ciekawych modeli i oryginalnych deseni, tworząc wiele wariantów sukienek i kubraczków.

Ubranka pooperacyjne

Ich wybór podyktowany jest koniecznością zapewnienia psu odpowiednich warunków rekonwalescencji. Dzięki nim psy nie rozdrapują ran pooperacyjnych, ani nie mają okazji uszkodzić szwów. Kombinezony zapobiegają również zabrudzeniu rany, co mogłoby doprowadzić do zakażenia. Wykonane są z wysokiej jakości tkanin przepuszczających powietrze.