pies dla singla - poradnik

Dla osoby samotnej – jakie zwierzę?

Niektórzy nadal uważają, że bycie samotnym to jak wyrok. Jednak nie zawsze tak będzie, ponieważ nadal są takie sytuacje, w których ludzie chcą być sami i taki jest ich wybór. Jeśli tak się dzieje towarzystwem dla takiej osoby może być zwierzak. To zawsze miłe towarzystwo, jednak trzeba sobie dobrze wcześniej rozważyć jakie zwierzę w danym przypadku będzie najlepsze, szczególnie że tych różnych możliwości jest wiele. Aspektów, które będzie trzeba brać pod uwagę przed podjęciem decyzji także będzie wiele, dlatego warto sobie dobrze przemyśleć jaka decyzja będzie rzeczywiście dla danej osoby najlepsza.

pies dla singla - poradnik

Pies to wybór doskonały?

Pewnie u większości osób pierwsza myśl będzie padać na psa. Jednak czy rzeczywiście to wybór doskonały? Jak się okazuje w wielu przypadkach tak nie będzie. Przede wszystkim musimy bowiem pamiętać, że pies to takie zwierzę, na które musimy mieć sporo czasu. Jeśli wiec dużo czasu spędzamy poza domem, w pracy czy też często wyjeżdżamy to na pewno nie możemy wybrać psa. Dodatkowo zanim zdecydujemy się na psa powinniśmy również bardzo dobrze przemyśleć sobie czy w naszym przypadku rzeczywiście pies będzie odpowiednią propozycją, przede wszystkim konieczne będzie zwrócenie uwagi na miejsce zamieszkania, jak wygląd nasz lokal, czy miejsce dla psa tam będzie. Warto także wziąć pod uwagę różne rasy psów i zastanowić się jaka będzie akurat dla nas odpowiednia.

Kot lepszym wyborem?

Wiele osób obecnie uważa, że to kot jest najlepszym towarzyszem dla osoby samotnej. Koty żyją same więc na pewno nie będą tak absorbujące jak psy, gdy chodzi o opiekę i dlatego będą się one dobrze sprawdzać. Można również wziąć pod uwagę to, że przy kotach można bez problemu opuścić dom na wiele godzin.

Czy ptak czy gryzoń w małym mieszkaniu?

Jeśli decyzja ma dotyczyć małego mieszkania na pewno podejmowanie decyzji nie będzie prostym zadaniem. Tak naprawdę wtedy wybór powinien paść na ptaka albo na gryzonia, takie zwierzaki, które mało zajmują miejsca, łatwo będzie się nimi zająć. Raz w tygodniu sprzątamy w klatce a raz dziennie dajemy wodę i jedzenie. Oczywiście wybór może tutaj paść między innymi na świnkę morską czy królika, które to szybko się adaptują. Można zdecydować się na ptaka, ale raczej nie gdy chodzi o dzieci, ponieważ ptaki nie reagują dobrze na dzieci. Dla dorosłych nie będzie problemu z wyborem. Jeśli decydujemy się na takie zwierzę trzeba zbadać się pod kątem alergii, by dowiedzieć się czy nie ma uczulenia na futro albo pióra, taki problem jest bowiem często obecnie spotykany. Jeśli taka alergią występuje można się zdecydować na rybki.