5 najlepszych legowisk dla psa

5 najlepszych legowisk dla psa

Psy chętnie spędzają czas aktywnie oraz towarzyszą właścicielom w czynnościach domowych, ale potrzebują również bezpiecznego miejsca do odpoczynku. Taką rolę pełnią różnego rodzaju legowiska, które można ustawić w dowolnym punkcie domu. Ich wybór w sklepach zoologicznych jest duży – opiekunowie psów mają dzięki temu możliwość zakupu posłania odpowiadającego im estetycznie, a przede wszystkim komfortowego dla zwierzaka. Idealne legowisko będzie odpowiednio duże, miękkie i wytrzymałe. Warto przyjrzeć się przynajmniej kilku z oferowanych na rynku modeli:

5 najlepszych legowisk dla psa

1. Buda wykonana z kodury – firma Krakvet, tworząc legowiska dla psów, nawiązała również do formy klasycznej psiej budy. Domek został wykonany z tkanin kaletniczych, pianki poliuretanowej i włókniny polipropylenowej.

Odpinany dach ułatwia utrzymanie czystości we wnętrzu legowiska, a materiał, z którego zostało wykonane, bardzo łatwo wyczyścić – plamy można z powodzeniem usunąć wilgotną ściereczką, całość nadaje się również do prania chemicznego i ręcznego.

Buda jest dostępna w czterech rozmiarach, a zabudowana forma daje psu poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość odizolowania się od otoczenia i odpoczynku.

2. Łóżko z materacem BRUTUS – legowisko dla psa może mieć bardzo wyrafinowana formę przypominającą metalowe łóżko z finezyjną ramą i materacem. Konstrukcja wykonana została ze stali nierdzewnej i pokryta trwała farbą proszkową. Uzupełnieniem jest materac z włókniny silikonowej, zabezpieczony przez zabrudzeniami pokrowcem z miękkiego futra. Producent oferuje dwa rozmiary łóżka oraz możliwość wybrania koloru.

3. Legowisko lamowane z poduszką – firma Krakvet oferuje szeroki wybór legowisk o klasycznej formie okręgu z dodatkową poduszką. Wyróżnia je staranność wykonania i wysoka jakoś materiałów, co gwarantuje trwałość. Komfort psu zapewnia miękka poduszka.

4. Domek igloo – ciekawym rozwiązaniem są domki dla psów o kształcie przypominającym igloo. To niestandardowy i ciekawy wzór, który zapewni psu intymność. Oferowany jest w wielu rozmiarach i kolorach, co pozwala właścicielowi na dobranie legowiska idealnie do potrzeb psa i własnych preferencji kolorystycznych.

5. Legowisko Cesar Exclusive – stylistyką nawiązuje do klasycznych rozwiązań – składa się z prostokątnej postawy o podwyższonych bokach i miękkiej poduszki. Tym, co wyróżnia model, jest połączenie materiałów – eko skóry, tkaniny poliestrowej kaletniczej, dzianiny baranizowanej, pianki poliuretanowej, włókniny poliestrowej i włókniny polipropylenowej. Dzięki niemu całość sprawia wrażenie ekskluzywności, a psu gwarantuje komfort i ciepło.